Ukończyłem kulturoznawstwo (zarządzanie instytucjami kultury) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2009). Moje umiejętności doskonaliłem na konsultacjach lektorskich w Akademii Telewizyjnej (2016) oraz kursie aktorsko-dubbingowym w Film Factory Studio (2018) w Warszawie.

W latach 2010-2018 grałem w spektaklach dla Narodowego Teatru Edukacji          im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Aktualnie jestem aktorem teatru Atofri, gdzie występuję przed najmłodszą publicznością w kraju i za granicą. Od 2009 roku współpracuję także ze Studiem Teatralnym PRÓBY w Poznaniu. Aktorstwo to moja pasja i narzędzie, które pozwala mi jeszcze lepiej interpretować czytany tekst. Wielokrotnie wcielałem się w różnorodne postacie w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia, które to od lat są nagrywane i emitowane w Polskim Radiu Poznań.

Od 2017 roku jestem współzałożycielem i wiceprezesem Fundacji Słowo i Kropka. Współtworzę także projekt Naszeczytanie.pl, którego misją jest popularyzacja czytania oraz dbanie o dobrą kondycję języka polskiego.

Od 2018 roku nagrywam bajki do kursu lekarskiego Więcej niż LEK

Można mnie usłyszeć w kryminalnych odcinkach na kanale You Tube – Niediegetyczne oraz na Spotify

Nagrywałem i współpracowałem przy nagraniach z : Janem Peszkiem, Tomaszem Knapikiem, Robertem Makłowiczem, Justyną Szafran, Zenonem Laskowikiem, Dagą Grygorowicz (zespół DagaDana), Jackiem Jaśkowiakiem (Prezydent Poznania), Janem Grabkowskim (Starosta powiatu poznańskiego), Markiem Woźniakiem ( Marszałkiem woj. wielkopolskiego) i wieloma innymi…

Ponadto współpracuję z Teatrem Polskim w Poznaniu, Grupą Artystyczną Illuminati czy Teatrem na Peryferiach, gdzie zawsze z najwyższą starannością wykonuję swoje artystyczne zadania, dbając o najwyższą jakość swoich przedsięwzięć i projektów.