Ukończyłem kulturoznawstwo (zarządzanie instytucjami kultury) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2009). Moje umiejętności doskonaliłem na konsultacjach lektorskich w Akademii Telewizyjnej (2016) oraz kursie aktorsko-dubbingowym w Film Factory Studio (2018) w Warszawie.

W latach 2010-2018 grałem w spektaklach dla Narodowego Teatru Edukacji          im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Aktualnie jestem aktorem teatru Atofri, gdzie występuję przed najmłodszą publicznością w kraju i za granicą. Od 2009 roku współpracuję także ze Studiem Teatralnym PRÓBY w Poznaniu. Aktorstwo to moja pasja i narzędzie, które pozwala mi jeszcze lepiej interpretować czytany tekst. Wielokrotnie wcielałem się w różnorodne postacie w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia, które to od lat są nagrywane i emitowane w Polskim Radiu Poznań.

Od 2017 roku jestem współzałożycielem i wiceprezesem Fundacji Słowo i Kropka. Współtworzę także projekt Naszeczytanie.pl, którego misją jest popularyzacja czytania oraz dbanie o dobrą kondycję języka polskiego.

Od 2018 roku nagrywam bajki edukacyjne do kursu lekarskiego Więcej niż LEK

Można mnie usłyszeć w kryminalnych odcinkach na kanale Kryminatorium, na Spotify, Empik Go, Audioteka, współpracuję z wieloma prestiżowymi studiami jak Mikrofonika, powitania.pl, Stereotypstudio, Pic a voice, VOXstudio… 

Nagrywałem i współpracowałem przy nagraniach z : Janem Peszkiem, Tomaszem Knapikiem, Robertem Makłowiczem, Joanną Kołaczkowską (Kabaret Hrabi) Krystyną Prońko, Kabaretem Czesuaf, Zenonem Laskowikiem (Kabaret Tey), Dagą Grygorowicz (zespół DagaDana) i wieloma innymi…

Ponadto współpracowałem z Teatrem Polskim w Poznaniu, Grupą Artystyczną Illuminati, gdzie zawsze z najwyższą starannością wykonuję swoje artystyczne zadania, dbając o najwyższą jakość swoich przedsięwzięć i projektów.